Mythia - Szétszakadó valóság
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórumos urban fantasy szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Café Troubadour

Go down 
+2
Milo Reagen
A Portál
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Clara Rose Potter

Clara Rose Potter


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2011. Jan. 25.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 27, 2011 9:57 pm

Clárá mond egy viszlátot, majd intésre emeli fel a kezét. Aztán ránézett az asztalon heverő szalvétára, amelyen a telefonszám volt és eltette a táskájába. Gondolta ez egyszer még jól jöhet...
Majd odafordult Mr. Longhoz:

Én még maradok. Ha gondolja beszélgethetünk.

- Mit szól hozzá?

Előbbi kérdésére válaszolva már még csak most kezdtem újségíróként dolgozni...

- Ön mióta dolgozik nyomozóként?
Vissza az elejére Go down
William Long

William Long


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jan. 27.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimeCsüt. Jan. 27, 2011 10:08 pm

Egy másodpercig számol.
- Nos, jómagam három éve költöztem a városba, és azóta dolgozom magánnyomozóként. Nem egy nagy durranás: A londoni ismerőseimet eltűnt személyek miatt bérlik fel, vagy épp más izgalmas esetek okán, itt meg nem történik semmi. Hűtlen férjek és feleségek, elveszett kiskutya, semmi különös. De legalább meg lehet belőle élni. Néha eljárok lőni, hogy ne essek ki a formámból, ráadásul minden nap edzek, hogy ne rozsdásodjak be, de lassan kellene valami kis izgalom.
Mondja William, majd egy picit elvörösödik.
- Elnézést, szómenésem volt... És ez egy újságíróval szemben, ha jól tudom, nem a legokosabb dolog. Még a végén cikk lesz belőlem, és nem kenyerem a hírnév. Szeretek ismeretlen maradni.
Vissza az elejére Go down
Clara Rose Potter

Clara Rose Potter


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2011. Jan. 25.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 4:13 pm

Az úságíró elgondolkodott a cikk ötleten... nem is olyan rossz... majd akkor lesz belőle cikk, amikor nem számít rá... és a nyomozóhoz forduldul:

úgy látom szeret beszélgetni:

- ez önnél szakmai ártalom?
Vissza az elejére Go down
William Long

William Long


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jan. 27.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 4:27 pm

- Mármint a szómenésem? Nem... Ez a zavaromnak köszönhető... Tudja, nem beszélgethetek túl gyakran ilyen helyes, vonzó, értelmes hölggyel, mint ön...
Mondja zavarában mosolyogva a magánnyomozó, majd újabb csésze teát önt ki magának, ám ezúttal a másikat is megtölti, és Clara elé tolja.
- Remélem nem gond, de szeretném megosztani önnel az italomat. Tudom, nem egy sör, de legalább egészséges...
Közben előhúz egy névjegykártyát, és a fiatal nő csészéje mellé teszi.
- Ezen rajta van a számom és a címem, ha gondolja. A lakásom irodaként is használom.
Vissza az elejére Go down
Clara Rose Potter

Clara Rose Potter


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2011. Jan. 25.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 4:45 pm

A férfi bókjának hatására a ő arcán egy kis mosoly jelent meg. Az agyán az futott át, hogy a nyomozó ugyan úgy bókol, mint amilyen jól nyomoz.

- Köszönöm a teát, egyébként nem iszom sört.
- Ön szereti az alkoholt? folytatja a kérdezősködést

Ezután a kezébe fogja a teáscsészét és csak most pillantotta meg a névjegykártyát a csésze mellett. Egyszer még lehet, hogy szükségem lesz a segítségére...
Vissza az elejére Go down
William Long

William Long


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jan. 27.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 4:50 pm

- Nos, jómagam azt az életmódot folytatom, amit fiatalkoromban eltanultam. A dohány és az alkohol kimarad az életemből, igyekszem minél inkább egészséges életmódot folytatni.
Meséli a nyomozó, majd belekortyol a teájába.
- Tudja, a családom igencsak tradicionális kínai életmódot folytatott, nagybátyám pedig harcművészetre tanított engem. Ennek köszönhetően belém neveltek ezt-azt.
Közben újra rámosolyog az újságírónőre.
- Ön esetleg dohányzik, vagy van bármilyen káros szenvedélye?
Vissza az elejére Go down
Clara Rose Potter

Clara Rose Potter


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2011. Jan. 25.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 5:04 pm

Nem gonodolta volna, hogy ilyen erős a vele szemben helyet foglaló úrban a kínai hagyományok és szokások iránti tisztelet. Ez igzaán meglepte az újságírót. A kettejük között folyó csevegés kezdett Clara számára nagyon is érdekessé válni...

- Nem, nekem nincs káros szenvedélyem, legalábbis semmi olyan, amely egészségre káros lenne...

- Önnek van valamilyen szenvedélye?
És érdeklődve várta a választ...
Vissza az elejére Go down
William Long

William Long


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jan. 27.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 5:09 pm

- Nos, a filmek, a harcművészet, és a... Most ki fog nevetni, de a mesék. Pontosabban azok a történetek, ahol a hős győzedelmeskedik a gonosz felett, a lovag megmenti a királylányt, és hasonlók...
Mondja kicsit szégyenlősen, és gyorsan el is takarja arcát a teáscsészével. Vagy a felét kiissza, mire leteszi.
- Tudja ez is gyerekkoromból maradt meg, és sajnos meghatározza az életem. Na és persze van még pár szenvedélyem, úgy mint a tea, a gyümölcsök és a főzés. De már csak ilyen vagyok. Viszont túl sok szó esik rólam, és túl kevés önről, kisasszony.
Mondja halkan.
- Meséljen magáról!
Vissza az elejére Go down
Clara Rose Potter

Clara Rose Potter


Hozzászólások száma : 11
Join date : 2011. Jan. 25.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 5:37 pm

Clara igen elcsodálkozott azon, hogy egy ilyen férfi, mint a nyomozó hogyan lehet ilyen különleges. De nagyon tetszett neki.

Ezután kezdett magáról beszélni.

- Nos én is nagyon szeretem a meséket, főleg az ezeregy éjszaka meséit. Az írás az életem, ezért is lettem újságíró, meg persze azért, mert szeretek az emerekről írni.

- Ön miért lett nyomozó?
Vissza az elejére Go down
William Long

William Long


Hozzászólások száma : 13
Join date : 2011. Jan. 27.
------------------ : -----

Természetfeletti állapot : Halandó (0.szint)


Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitimePént. Jan. 28, 2011 6:19 pm

- Hmm... Ez egy jó kérdés... De talán azért, mert mindig is hős akartam lenni. Bevágtázni egy fekete paripán a gonosztevők közé, hogy megmentsem a hercegnőt a sárkány karmaiból, vagy ilyesmi... Szóval mondhatjuk így, hogy a modern világ páncélos kóbor lovagja akartam lenni.
Meséli kedélyesen, majd az órájára néz.
- De azt hiszem most távoznom kell, mert több mint egy órája csevegünk, és sajnos így el fogok késni a megbízómtól.
Mondja csendben, majd lehajtja teáját, és feláll.
- Akkor elvigyem a munkahelyére?
Kérdi, miközben felveszi melegítőjét, bukósisakját a hóna alá csapja, és vagy húsz fontot hagy az asztalon, ami jóval több, mint hármuk fogyasztása volt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Café Troubadour - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Café Troubadour   Café Troubadour - Page 2 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Café Troubadour
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mythia - Szétszakadó valóság :: Darkmouth Városa (IC) :: Külváros-
Ugrás: