Mythia - Szétszakadó valóság
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Fórumos urban fantasy szerepjáték
 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 Kamera, fények, csapó...

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
A Vándor
Admin
A Vándor


Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011. Jan. 11.

Kamera, fények, csapó... Empty
TémanyitásTárgy: Kamera, fények, csapó...   Kamera, fények, csapó... I_icon_minitimeVas. Jan. 16, 2011 9:42 pm

Üdv néked, kedves barátom!

"Mi szél hozott erre? Kalandvágy? Büszkeség? Szereted a veszélyt? Az izgalmakat? Szereted kockáztatni az életed? Jó helyen jársz... Hogy miért? Nos, én vagyok az élő példa, hogy furcsa dolgok történnek. Neveztek már Vándornak, Utazónak, Kalandornak... Sok nevem van. Látta ahogy repülőket vezetnek a New York-i World Trade Centerbe, láttam ahogy helikopterek hasítanak Vietnám egén, láttam ahogy Tigris tankok tépik fel a Francia alföldeket, ahogy kirobban az első világháború... Forgattam már kardot, lőttem íjjal, puskával. Több mint ezerötszáz éves vagyok. Mikor erre a világra érkeztem, a Római Birodalom épp összeomlóban volt. Mármint a Nyugat Római. Nem, nem akkor születtem. Több ezer évvel ezelőtt. Hogy honnan jöttem?

Van egy világ, melyben egykoron csodás lények éltek. Emberek, természetfeletti erőknek parancsolva, testváltók, védelmezve a természetet, vérszívók, falatozva a hordából, a sötétség urai, intrikáikkal befolyásolva a többieket, a fény hírnökei, védelmezve a halandókat, tündérek, kik csak játszottak az emberekkel, szörnyetegek, emberfeletti erővel és különös szabályokkal, és egyes halandók is felléptek a nagy sakktáblára, parancsolva a hat őselemnek. Ez volt Mythia. Ám a világ összemolani látszott, és a lakói átmenekültek egy másik síkra, mit ma csak úgy ismerünk: A Föld. Ám tévedtek. Mythia csak újraépítette önmagát, ám egykori lakói lezárták maguk mögött a járatokat, így nem tudtak többé visszatérni. Egészen máig... Újra szakadozni látszik a valóság szövedéke, a régi lények leszármazottaiban pedig felébred az ősi vér, s visszakapják erejüket, hogy újra megkezdjék az elfeledett háborút... S talán visszatérjenek Mythiára is. S talán velük én is... Hogy hol kezdődik mindez? Hát itt, ebben az angliai kisvárosban, Londontól északra, a tenger partján... Itt... Nagy Britanniában... Darkmouth -ban..."


Üdv a Mythia - Szétszakadó Világ fórumán!

A fórumon Urban Fantasy szerepjáték folyik. Napjaink világát változtatjuk meg úgy, hogy beleférjenek Vámpírok, Vérfarkasok, Tündérek, és egyéb természetfeletti lények. Ezeknek a lényeknek nincsenek nagy tömegeik a világban, a Darkmouth -i események egyedülállóak a világban, legalábbis egyelőre. Itt kezdett el felszakadozni a mi valóságunk szövedéke, hogy Mythia energiái átszivárogjanak.

A játék elején még halandókat játszotok. Ha eléritek a száz hozzászólást, kérvényezhetitek (egyelőre nálam) egy csoportba való felvételeteket. A csoportokat a Fajok Leírásai szekcióban böngészhetitek át részletesebben, itt csak némi összefoglaló álljon róluk.

A Fény Serege:

Fénylények: Félig angyalok, félig emberek. Ők a Fény harcosainak elsődleges vezetői. Kissé talán túl arrogánssá válnak egy idő után, de tudják mit csinálnak.

Paladinok: Mennyei hatalmakkal bíró emberek, kik a sötétség ellen harcolnak. Elsősorban harcosok, csak másodsorban tervezők. Nem riadnak vissza az összecsapásoktól.

Vérfarkasok: Félig állatok, félig emberek. Amennyire ijesztő lehet külsejük, annyira tiszta a szívük, és büszkék a háborús képességeikre. Hegyes fogak, éles karmok, kötél izmok.

A Sötétség Hordái:

Árnylény: Félig emberek, félig démonok. Inkább intrikus stratégák, mint harcosok. Képességeik sem használhatóak túlzottan harcban, inkább arra jók, hogy a háttérből mozgassák a szálakat.

Vérszívók: A vámpírok helyi megfelelői. Hegyes fogak, gyors mozgás, csábító külső... A báránybőrbe bújt farkasok igazi megtestesítői. Inkább lesből támadnak, mint vállalják a nyílt harcot.

Vízköpők: A vérfarkasok sötét megfelelői. Brutális erő, hihetetlen képességek, ám az elméjük rövidebb az átlagosnál. Szinte elpusztíthatatlannak tűnnek, de a látszat csal...

A Semlegesek:

Tündérek: Sidhék, Trollok, Koboldok. Elég vegyes társaság, de a képességeik megegyeznek. Nem választottak oldalt, mivel úgy érzik, az egész háborúskodás túlságosan alantas... Bár ki tudja...

Mágusok: A Mágusok szintén nem választottak oldalt. Pontosabban, nem lehet őket igazán besorolni, mert a mágusok fele a fény, fele a sötétség oldalán harcol. Attól függően, hova húz a szívük, vagy az érdekeik...
Vissza az elejére Go down
https://mythia.hungarianforum.net
A Portál

A Portál


Hozzászólások száma : 94
Join date : 2011. Jan. 17.

Kamera, fények, csapó... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kamera, fények, csapó...   Kamera, fények, csapó... I_icon_minitimeKedd Jan. 25, 2011 3:56 pm

Darkmouth város és környéke
(térkép)


Jelmagyarázat:
Piros területek: Település
Barna vonalak: 200 méteres szintkülönbség, befelé emelkedik.
Szürke vonalak: Autóutak
Sárga vonalak: Vasútvonalak


Kamera, fények, csapó... Landmap
Vissza az elejére Go down
A Vándor
Admin
A Vándor


Hozzászólások száma : 88
Join date : 2011. Jan. 11.

Kamera, fények, csapó... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kamera, fények, csapó...   Kamera, fények, csapó... I_icon_minitimeSzer. Jan. 26, 2011 3:34 pm

Mythia Térképe
(Kattints a képre a nagyobb méretért és a jobb minőségért)

Kamera, fények, csapó... Mythia12
Vissza az elejére Go down
https://mythia.hungarianforum.net
Ajánlott tartalom





Kamera, fények, csapó... Empty
TémanyitásTárgy: Re: Kamera, fények, csapó...   Kamera, fények, csapó... I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Kamera, fények, csapó...
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Mythia - Szétszakadó valóság :: Általános (OOC) :: Szabályzat és világleírás-
Ugrás: